صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان

صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان

صندوق سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت چیست:

کم ریسک ترین نوع صندوق های سرمایه گذاری، این دسته از صندوق ها هستند.تا 75% وجوه جمع آوری شده در این صندوق ها در اوراق با درآمد ثابت مثل اوراق مشارکت پذیرفته شده در بورس و اوراق بهادار و سپرده های بانکی سرمایه گذاری می گردد.لذا این صندوق ها حداقل سود ثابتی را برای پرداخت های دوره ای به سرمایه گذاران خود پیش بینی می کنند. مابقی وجوه نیز در سهام سرمایه گذاری شده و صندوق در پایان هر دوره زمانی که به آن دوره پرداخت سود صندوق اطلاق می گردد، بازدهی حاصل از این سرمایه گذاری ها را محاسبه و به همراه حداقل سود پیش یینی شده به سرمایه گذاران پرداخت می نماید.درواقع مهم ترین تفاوت ماهیت صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و سپرده های بانکی، وجود فرصت کسب بازدهی بالاتر از طریق سرمایه گذاری هوشمندانه صندوق در اوراق بهادار بورسی می باشد.

درمجموع می توان مزیت های سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت را به شرح ذیل عنوان نمود:

  • فرصت کسب بازدهی بالاتر از نرخ سود سپرده بانکی
  • امکان سرمایه گذاری با حداقل مبلغ (هر واحد صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بین 100 تا 103 هزار تومان قابل خریداری است)
  • برخورداری از سود روزشمار
  •  نقد شوندگی سریع

معرفی صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان:

صندوق سرمایه گذاری امین آشناایرانیان در تاریخ 1391/01/26 تأسیس و به شماره 11049 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است.ارکان این صندوق به شرح ذیل می باشد.
عنوان رکن
عامل
مدیر
سبدگردان سهم آشنا
متولی
موسسه حسابرسي رازدار
مدیر ثبت
کارگزاری سهم آشنا
حسابرس
موسسه حسابرسي سامان پندار
مشاهده اطلاعات کامل این صندوق (شامل سودهای پرداختی دوره ای، نرخ صدور و ابطال و..)

چرا صندوق امین آشنا ایرانیان را انتخاب کنیم؟

دریافت نشان 5 ستاره در اولین رتبه بندی شرکت رتبه بندی اعتباری برهان، طی سه دوره متوالی از مهم ترین افتخارات این صندوق می باشد.شرکت رتبه بندی برهان اولین نهاد رسمی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد که برای اولین بار اقدام به رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری نمود.صندوق امین آشنا ایرانیان در این رتبه بندی در آذر ماه 97 توانست نشان پنج ستاره را از آنِ خود نماید.همچنین در گزارش ارزیابی های مجدد رتبه بندی صندوق ها در تیر ماه و مهر ماه سال 98 بار دیگر رتبه 5 ستاره این صندوق تمدید و درصدر صندوق های با درآمد ثابت قرار گرفت.دوره محاسبه سود ماهانه این صندوق 25 هر ماه بوده و حداکثر طی سه روز کاری به حساب سرمایه گذاران پرداخت می گردد. همچنین امکان صدور مجدد واحدهای سرمایه گذاری از محل سود تقسیمی جهت ایجاد سود مرکب برای سرمایه گذاران محترم وجود دارد.
مشاهده گزارش و بیانیه مطبوعاتی رتبه بندی صندوق
پرداخت بالاترین میانگین نرخ سود پرداختی در میان صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در اندازه بزرگ (از نظر حجم منابع تحت مدیریت) تمایز دیگر این صندوق در میان هم گروه های خود می باشد.

چگونه در این صندوق سرمایه گذاری کنیم؟

از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری سهم آشنا و نیز از طریق سایت صندوق به آدرس www.iafi.ir و اپلیکیشن AshenaShop  (قابل دانلود از طریق پلی استور و سیبچه ) و همچنین بخش "سرمایه گذاری" در اپلیکیشن آپ می توانید به راحتی در این صندوق ثبت نام و سرمایه گذاری کنید.همچنین شعب منتخب پست و پیشخوان نیز جهت ارایه خدمات احراز هویت سرمایه گذاران محترم قابل مراجعه می باشند. 
مشاهده آدرس شعب کارگزاری