صندوق سرمایه گذاری گروه زعفران سحرخیز

صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله چیست:

صندوق قابل معامله صندوقی متشکل از دارایی‌های مختلف است که با ساختاری شبیه به صندوق سرمایه گذاری مشترک mutual fund مانند سهام عادی شرکت‌های مختلف در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود.‌‌ یعنی برای سرمایه گذاری در این صندوق ها باید کد معاملاتی فعال در بورس داشته باشیم.

سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای ETF را همانند سهام در طول روز معامله کنند و از مزیت نقدشوندگی سریعتر آن نسبت به صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بهره‌مند شوند. همچنین مزیت معافیت مالیاتی بالقوه سرمایه گذاری در این صندوق‌ها و به‌نوعی کم‌هزینه‌تر بودن از دیگر ویژگی‌های این مدل سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است.

معرفی صندوق سرمایه گذاری گروه زعفران سحرخیز:

پذیره نویسی این صندوق در تاریخ 1399/10/14 با شماره ثبت 11780 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به انجام رسیده است.

این صندوق یک صندوق «ETF» محسوب می‌شود که پشتوانه آن گواهی سپرده‌های کالاهای کشاورزی ارزشمند، استراتژیک و صادراتی همچون زعفران، پسته، زیره سبز و مانند آن است و سرمایه‌گذاری در این صندوق، باعث می‌شود تا علاوه بر حمایت از کشاورزان ایرانی و کسب سود، امکان خرید و فروش فوری واحدهای صندوق از سوی سرمایه‌گذاران ممکن باشد.

از دیگر ویژگی‌های این صندوق آن است که  تغییر قیمت در محصولات کشاورزی، این امکان را برای سرمایه‌گذاران و حتی سرمایه‌گذاران تازه وارد فراهم می‌کند که بتوانند به جای سرمایه‌گذاری و معامله کالای فیزیکی محصولات کشاورزی در بازارهای سنتی و پذیرش خطرات و ریسک‌های این نوع از معامله، این کالاها را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر کالا خرید و فروش کنند.

ارکان صندوق:

عنوان رکن
عامل
مدیر
سبدگردان سهم آشنا
متولی
موسسه حسابرسی هوشیار ممیز
حسابرس
موسسه وانیا نیک تدبیر
مشاهده اطلاعات کامل این صندوق (شامل بازدهی، نرخ صدور و ابطال و..)