صندوق سرمایه گذاری مپنا ایرانیان

صندوق اختصاصی بازارگردانی مپنا ایرانیان

صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی چیست:

این صندوق ها در چهارچوب اساسنامه و امیدنامه خود، منابع جمع آوری شده را به منظور بازارگردانی سهام شرکت یا صنعتی خاص که در امیدنامه به آن ها اشاره شده است، بکار می گیرند.صندوق های بازارگردانی یکی از بهترین ابزارها در بازار سرمایه هستند.

بهتر است بدانید هدف اصلی این صندوق ها کمک به جریان معاملات نمادهای خاص در بازار بورس و واوراق بهادار می باشد و در نتیجه این بازارگردانی از نوسانات شدید در معاملات و ایجاد کاهش یا افزایش غیرواقعی قیمت، در مقایسه با ارزش ذاتی سهام،جلوگیری می شود.افزایش نقدشوندگی، جلوگیری از دستکاری قیمت ها و ایجاد صف های خرید و فروش بی مورد از دیگر دستاوردهای صندوق های بازارگردانی اختصاصی می باشد.

بلحاظ ماهیت سود و زیانی این صندوق ها مشابه صندوق های درسهام هستند و عملکرد آنها با عملکرد شاخص کل و شاخص صنعتی که سهام آن در قالب فعالیت صندوق اختصاص بازارگردانی می باشد، همبستگی مستقیم دارد با این حال هدف اصلی این صندوق ها نه کسب بازدهی که ایفای تعهدات بازارگردانی سهم در چارچوب اساسنامه می باشد.

معرفی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی مپنا ایرانیان:

صندوق اختصاصی بازارگردانی مپنا ایرانیان در تاریخ 1393/06/10 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ ، فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره 11329 نزد سبا (سازمان بورس و اوراق بهادار) به ثبت رسیده است.

موضوع اصلی فعالیت این صندوق ایفای تعهدات بازارگردانی سهام و حق تقدم خرید سهام شرکت گروه مپنا و شرکت تولید برق عسلویه مپنا می باشد.

ارکان صندوق:

عنوان رکن
عامل
مدیر
سبدگردان سهم آشنا
متولی
موسسه حسابرسي رازدار
مدیر ثبت
کارگزاری سهم آشنا
حسابرس
موسسه حسابرسي بیات رایان
مشاهده اطلاعات کامل این صندوق (شامل نرخ صدور و ابطال و..)